İngiltere’de ALF eylemi sonucu binlerce keklik doğaya salındı

İngiliz hayvan kurtuluşu eylemleri tarihindeki en büyük kurtarma eylemi mi?

14 Nisan 2018 günü grubumuz Southern Partridges şirketine ait alana girdi. Burada eski ve yeni kafesler bulunuyordu, her kafeste üç dört kuş vardı. Kafesler sıra sıra dizilmişti, yani tamamı dolu olsa toplam 20 bin kuş sığabilirdi buraya.

Bu fabrika çiftliğinin varoluş amacı her hafta binlerce yumurtanın toplanmasına ve ardından da hayvanların canlı hedef olarak kullanacağı atış alanlarına satılmasına aracılık etmek.  Bundan sonra böyle birşey olmayacak.

Kafes sıraları işyeri sahibinin evine dek yükseliyor, eve en yakın kafeslere ilişmedik, çünkü kuşların çıkaracağı gürültünün dikkat çekeceğini düşündük. Birkaç sıra kafes zaten boştu, bu yüzden salıverilen kuşların sayısı 12,000 ile 16,000 arasında olmalı. Eski tarz kafeslerde ahşap kayar kapakar vardı, yeni kafeslerde bunlar yerini metal kapaklara bırakmıştı, bu yüzden kafeslerin açılması 80 dakika kadar sürdü. Sıkı çalıştık, iki saatten az bir sürede elimizden geldiği kadar kafesin kapısı açılmıştı, her yer kuş olmuştu, her yanımızda keklikler uçuşuyordu. Yaptığımız çalışmanın cehennem gibi bir hayattan kurtardığını bilmek insana büyük mutluluk veriyordu, sadece bu da değil, artık bu hayvanların yavruları alınıp avcılara satılmayacaktı. O gece İngiltere’deki av endüstrisine büyük bir darbe vurduk, bu iğrenç endüstriye düşkün olanlar bizden daha fazlasını beklemeli.

Her kafes boş kalana dek.

http://directaction.info/news_apr17_18.htm

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.