Bestialite: En çok hangi hayvanlar risk altında?

Of the 31 states in the US with laws specifically about sexual acts between humans and animals, 16 impose a felony and 15 impose a misdemeanor.

Mona Chalabi

Salı günü bir iş arkadaşım bana sahte bir site olduğu sonradan ortaya çıkan Cairns Times adlı bir siteden bir haber paylaştı. Habere göre  adamın biri timsahla seks yapmaya çalışırken yakalandığı için ölüm cezası almaktan korkuyordu (haberin yalan olduğu anlaşıldı).

Geçen yıl yapılan bir çalışmada online zooseksüel toplulukları inceleniyor ve bu insanların çoğunun kendilerine haksızlık yapıldığını hissettiği ifade ediliyordu. Üyelerden birisi şunları söylüyordu:” Ben samimiyetle bir gün zoofillerin bu gidişatı tersine çevirebileceğini ümit ediyorum ama toplumda şu an varolan gidişata göre bunun kolay olmayacağını söyleyebilirim”.

Hayvan hakları eylemcileri bestialitenin istismarcı bir davranış olduğunu söylüyor. Ohio’da bestialitenin yasadışı ilan edilmesine yönelik atılan adımlar sonrasında HSUS’taki hayvan istismarı politikaları yöneticisi Leighann Lassiter “ hayvanların cinsel anlamda istismarıının yasaklanması Ohio’daki (ABD) hayvanlar açısından büyük bir zaferdir” şeklinde bir açıklamada bulundu.

ABD’deki 31 eyalette insanlarla hayvanlar arasındaki cinsel ilişkilerle ilgili yasalar var, 16 eyalet suç olarak kabul ederken 15 eyalet bunu bir kabahat olarak adlandırıyor.

Anti-bestialite yasaları olan eyaletler

Dübyada kaç  insanın bestialite eylemlerine katıldığı ya da hangi hayvanlarla seks yaptığını gösteren güvenilir istatistikler bulunmuyor; ancak son zamanlarda yapılan akademik çalışmalar ve haberlerden elde edilen bilgiler şöyle:

Atlar

2009 yılında Cinsel Davranış Arşivleri’ne ait ve bestialite konusunda  yürütülen bir çalışmada 47 yaşında iki çocuk sahibi bir adamın atlara olan cinsel arzusu şöyle ifade ediliyordu:

“İlk evlendiğimde iyi olmak için çok uğraştım, bir sene boyunca atlarla ilişki kurmadım. Ama sonra artık bunubastıramıyordum ve  eşimle olan ilişkim bozuldukça atlarla olan temasım arttı. Normal bir koca olmaya çalışıyordum ama insanlarla seks yapmak bana her zaman yanlış geliyordu, yapabiliyordum ama hoşlanmayı öğrenememiştim… Gözlerimi kapayıp eşimin at olduğunu hayal etmek bile bir süre sonra işe yaramamaya başladı”.

Yılan

Geçen yol Londrada bir doktor hayvan pornosu bulundurmaktan suçlu bulundu, videolar arasında yılanla seks yapmaya çalışan bir adam da vardı.

Köpekler

Bu yıl başında 64 yaşında bir kadın St. Bernard, siyah bir labrador ve Alsas çoban köpeği seks yaptığını gösteren videosunun bulunmasının ardından mahkemeye verildi. 2014 yılında İngiliz bir veteriner bir köpek ve atla seks yaparken göründüğü videosunun ortaya çıkarılması sonunda mahkemeye verildi.

İnekler

New York polisi 2014 yılında inekle seks yapmaya çalışan ve  bu eylemi başka birisi tarafından filme alınan bir adamı tutukladı.

Adı geçen hayvanlar arasında inekler ve köpekler Dr. Hani Miletski tarafından 2002 yılında 93 zoofille yapılan bir anket sonucuna göre en çok istismar edilen hayvanların başında geliyor.

***

Haber ve resim:

https://www.theguardian.com/world/datablog/2017/jun/21/bestiality-animal-sex-laws-zoosexual-community

Bestialite: En çok hangi hayvanlar risk altında?” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.