Şili’de kasaplara ALF eylemi

“Basit araçlarla kilitleri sabote ettik, bu sözde ‘iş’ sahipleri artık  hayvanların aşağılanmasına, acı çekmesine ve ölümünün ticarete dönüştürülmesine saygı duymayan ve bunu istemeyen insanlar olduğunu kafalarına sokarlar belki”.

ALF hücresinden Javier Recabarren

ALF, 28 temmuz gecesi Santiago çevresinde 2 kasap, kasaplardan birine ait bir ev, kasap dükkânı ve diğer dükkânlara girişin engelleyen demir çitler ve son olarak da tavuk satan bir mağazaya yapılan düşük ölçekli sabotaj eylemlerini sahipleniyor.

Ölü hayvan satan dükkânlardaki para akışı onlarca dükkân kilidini sıvı çelikle doldurunca kesintiye uğradı, işyeri sahipleri bu bu sürprizi o sabah farketti. Ertesi günlerde kağıda bir mesaj yazarak bu eylemi neden gerçekleştirdiğimi açıkladık.

Bu eylemi yaptık; çünkü kendimizi türlerin sömürüsüne karşı konumlandırıyoruz;  tek bir dakika bile bu kapitalist sistemle- herşeyi para olarak gören ve yurttaşları kör gibi bunun keyfini çıkardığı bu sistemle aynı şekilde görüşen mahvolmuş hayatları bi an bile merak edip sorgulamayan  insanın damak tadı uğruna ölümün ticaret hâline getirilmesini hoş görmüyoruz. Bu, hayvanların kurtuluşu içi yapabileceklerimizin en azı, anarşist düşüncelerle hareket ediyoruz ve şundan emin olunsun ki her zaman boykot ve sabotaj eylemleri düzenlemeyi düşünüyorduk.

Ölü ya da bir kafeste ölüm saatini bekleyen her hayvan için; hayvan, insan ve dünya kurtuluşu için demokrasinin zindanlarında tutsak edilmiş bütün yoldaşlarımız için. Mesajımız belli: mücadele ve dayanışma

Bütün kafesler kırılsın!

Bütün mahkûmlar serbest bırakılsın!

Topyekûn kurtuluş  için savaştayız!

 ALF

http://directaction.info/news_aug01_16.htm

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.