ALF Meksika’da 3 tilki ve yüzlerce kuşu doğaya saldı

Gece saat dörtte  Mexico City şehri polis, kirlik ve kapitalizm tarafından üstü örtülmüş bir şekilde uyurken,  yuvalarından kaçırılarak insanların vurdumduymazlığının sebep olduğu dehşet verici koşullarda yaşamaya mahkûm edilen hayvanların bulunduğu büyük bir sömürü merkezi olan Mercado Sonora’dan 320 kuş ve 3 tilki özgürleştirildi.

Amazili beryllina , Aquaila chrysaetos ve Pharomachrus Mocinno gibi kuş türler, ‘Meksika’ biyobölgelerinde yaşıyor ve bizler hepsinin kendi tüneklerine dönme şansları olduğuna ya da en azından bu rengârenk varoluşlarını sürdürecekleri yeni bir tane tünek bulup orada dinlenip yaşayacaklarını umut ediyoruz.

Tilkiler bir yoldaşımız tarafından özgür kaldıktan sonra serpilip çoğalacakları biyoalanlara nakledildi.

Özgürleştirilen  hayvanların hepsine yardım edemesek ve kaderlerini kontrol edemesek de zincirlerini kırabilir, acılarını dindirebilir, onlara nefes alacakları bir yer sunabilir ve geri kalan yaşam alanlarına doğru kaçmalarına yardım edebiliriz.

Ne yazık ki, geride bir çok kafes var, bir çok canlı bir araya sıkıştırılmış. Bu sebeple bu notu, bu çığlığı uygarlığın her bir hücresine yolluyoruz.

Kendisini  eylemci, radikal, anarşist, punk vb. olarak gören herkese:

Hepimizde, insan ya da hayvan farketmez, yaşamı savunma yeteneği var. Her gün etrafımızdakilerle ne türden bir ilişki içerisinde olduğumuzu seçiyoruz. Her gün bir kafesin ucunda titreyen bir canlı var. Her gün betona direnen bir filiz var. Değerlerimize göre yaşama potansiyelimizi unutmayalım. Bu hikâyeleri yaymak ya da insanlara ilham kaynağı olmak, tohumları beslemek ya da yüzümüze bir maske geçirip sessizce kapıları açmak..vb  farketmez. HEPİMİZİN bu özgürlük mücadelesinde bir rolü var.

LATTAL

Liberación Animal Transfronteriza / Libération Animale Transfrontière / Transborder Animal Liberation

http://directaction.info/news_june08_16.htm

 

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.