İsviçre hayvan deneyleriyle elde edilen kozmetik ürün satışını yasaklıyor

Kobay fareleri, sıçanlar ve tavşanlar için iyi haber- kozmetik ürünlerin satışına son veren ülkeler arasına İsviçre de katılıyor. Geçen hafta İsviçreli yetkililer, AB yasağına paralel olarak bitmiş ürünler hayvan deneyleri sonucunda elde edilmişse bu ürünleri pazarlanmasına sınır getirileceği ya da tamamen yasaklanacağı şeklindeki haberi doğruladı.

Makyaj ürünleri uğruna hayvanların canının yanması ya da öldürülmesinin bahanesi olamaz. Kozmetik ürünler ve kozmetik ürünlerdeki maddeler için yürütülen hayvan deneyleri dünyanın birçok ülkesinde çoktan tarih kitaplarında kaldı. Şirketler ürünlerinin insanlara ya da hayvanlara zarar vermeyen insancıl deney metodları geliştirmiş durumda

Ancak, AB’de olduğu gibi, İsviçreli tüketiciler kozmetik ürünleri alırken önemli bir etik karar vermek zorunda kalacak. Şirketler Avrupa’daki kozmetik deney yasağına uyacaklar, ancak aynı zamanda hayvanlar üzerinde deney yaparak elde edilmiş ürünleri diğer bir pazarda satabilecekler.

İsviçre’yi bu adımı attığı için tebrik ediyoruz; artık bulaşık deterjanı, cilâ, çamaşır ürünleri, oda spreyi gibi farklı ürünlerde hayvan deneylerinin sona erdirmek zorundayız. İsviçreli yetkililer ev ürünlerinde hayvan deneylerinin yasaklanmasına yanaşmıyor. Bu konuda katkıda bulunmak için içi lütfen imza kampanyasına katılın:

http://action.peta.org.uk/ea-action/action?ea.client.id=5&ea.campaign.id=41741

***

yazı:

Good News! Switzerland Announces It Will End the Sale of Cosmetics Tested on Animals

 

İsviçre hayvan deneyleriyle elde edilen kozmetik ürün satışını yasaklıyor” üzerine bir yorum

  1. Tam da çalışma ve ilgi alanlarıma uygun olan bu siteyi, akademik hayatımın ilk aşamalarımda keşfetmenin mutluluğuna, hiç etkili olamadığımızdan sevinemiyorum. Sizlerle daha sık bir arada olmak dileğiyle hepinize teşekkürler ve saygılar

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.