ALF’ten Arjantin’de tavşanları özgürleştirme ve sabotaj eylemi

Tarım fakültesinin yer aldığı kampüste keçi, domuz ve tavşanların bulunduğu bir deney çiftliği var. Bu hayvanlar satılık: hayvanların üreme sistemlerini bir ticaret biçimi olarak kullanıyor, belli erkek ve dişi hayvanları senelerce üreme makineleri olarak manipüle ediyorlar. Yavrular, ölü diri farketmeden satılıyor. Burası ayrıca üniversite öğrencileri için de bir deney merkezi olarak işlev görüyor, öğrenciler en kolay ve en çok para kazandıracak şekilde nasıl sömürmeleri gerektiğini burada öğreniyor. Hayvanlar üzerinde  ilaçlar deniyor, hayvanları şişmanlatıyor, hatta keçilerde fistül açıyorlar, yani hayvanların karınlarına kapanmamak üzere delikler açılıyor ve öğrenciler elini hayvanların karnına sokabiliyor. Bu hayvanlar  onları kullanılıp atılacak, yenilecek, biterse yerine yenisi gelecek şekilde aynen bir eşya gibi kullanan iğrenç insanların merhametine muhtaç olarak acı çekiyor.

Bu sebeple o hapisanedeki can acısını, kederi yok etmeye karar verdik, 27 tavşanı hapisaneden çıkardık, geride kalan ama yanımıza alamayacağımız tavşanları da kafesten çıkardık, kimlik bilgilerini yok ettik. Ama herşeyi tamamen yok etmeden önce senelerce süren çalışmayı, hayvanlarla ilgili saklanan verileri imha ettik.

Özgürlüğün ilk saatlerinde, günışığını ilk hissettikleri an tavşanların neşe içinde sağa sola zıpladığını, özgürlüklerinin tadını çıkardıklarına tanık olduk.

Tavşanlar şimdi katil insanlardan uzakta, kendilerine uygun bir yerde özgür.

Son kafes boşalana dek!

Hayvan sömürenler kendi barsaklarından asılana dek!

Yaşasın Hayvan Özgürlüğü!

Haber ve resimler:

http://directaction.info/news_dec30_15.htm

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.