Aktivistler onlarca köpeği mezbahaya gönderilmeden önce kurtardı

Hayvan Kurtarma Güney Kore 2

Burak Avşar

Geçtiğimiz günlerde Güney Kore’de bir köpek çiftliğine giren hayvan kurtarma ekipleri, mezbahaya gönderilmek üzere bekletilen çok sayıda köpeği kurtardı.

Güney Kore’deki bir çiftlikte kesilmek üzere bekletilen onlarca köpek Humane Society International (HSI) hayvan kurtarma ekipleri tarafınca bulundu ve kurtarıldı. Aktivistler yalnızca köpekleri kurtarmakla kalmadı, aynı zamanda çiftliği de kapattırarak önemli bir eylemde bulundular.

 

Haftalar boyunca küçücük kafeslerde hareketsiz ve bakımsız bir şekilde yaşayan köpekler, kurtarıldıktan sonra oldukça mutlu görüntüler verdi. One Green Planet’inhaberine göre, Humane Society International’ın bu sene kapattırdığı dördüncü köpek çiftliği. En aşağıdaki videodan köpeklerin kurtarılma anlarına tanıklık edebilirsiniz.

Hayvan Kurtarma Güney Kore 3

Dünyada her yıl 56 milyar kara hayvanı et sektörü için katlediliyor. Uluslararası kuruluşlar her geçen gün daha da fazla eylemde bulunurken dünyadaki vegan nüfusu da giderek artıyor.

Aktivistlerin kurtardığı hayvanlar oldukça önemli, ancak ineğinden keçisine, tavuğundan kuzusuna bütün hayvanlar kurtarılmayı bekliyor.

Et endüstrisi durmadan ürettiği hayvanlar kesildiğinde yalnızca etik bağlamda sorunlarla karşı karşıya değiliz. Birleşmiş Milletler raporuna göre iklim değişikliğinin en büyük faktörü et endüstrisi.

Resimler ve haber:

Aktivistler onlarca köpeği mezbahaya gönderilmeden önce kurtardı

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.