Tek başına ALF: Eylemci bir tilki üretim çiftliğine girdi ve…

‘Hayat, insanın cesaretiyle orantılı olarak ya genişler büyür, ya çeker küçülür’— Anais Nin

“23 Ekim 2015 gününün erken saatlerinde Wisconsin, Burlington’da hastane yolu üzerindeki tilki çiftliğinin arka çitlerini kesmek için bir çift cıvata kesici aldım.

Karşıma  çıkan ilk esir hayva,n küçük tel bir kafesin dibine sıkışıp kalmış bir tavşandı. Bu tavşan ya çok fena ihmal edilmişti ya da birisinin yiyeceğiydi. Tavşanı yanıma alamadım, bu yüzden onu tesisin arkasındaki tarlaya saldım. Zor bir karardı, ama en azından  kaderini yaşamadan önce ayaklarının altında toprağı hissetme, hoplaya sıçraya gezme şansı oldu.

Çiftlikte sadece 2 tilki vardı. Bunlar uzun, güzel, siyah renkli, gözleri parıl parıl parıldayan hayvanlardı. Bir tanesini çıkarmak için kafeslerden birine sürünerek girdim, ama tilki geri çekildi, bir yandan da hırlıyordu. Ancak geri çekilip uzaktan onları izlersem dışarı çıkacaklarını anlamıştım. Kafesten çıkar çıkmaz neşe içinde kendi etraflarına dönüp oynadılar. Hayatımda gördüğüm en güzel şeydi.  Onları içerde tutsak eden 3 katmanlı çiti aşıp aşmadıklarını göremedim.

Yeterince sevgisi ve cesareti olan her insan kolayca bir çiftliği basabilir. Bu eylemin daha güzel sonuçları olmamasından dolayı üzülüyorum. Bu eylem Walter Bond’la dayanışmamı göstermek amacıyla yapıldı. İnsanların gözünde bir aptal olsa da hayvanlar için o bir kahraman ve unutulmaması gereken bir yoldaş.”

 

Haber:

http://directaction.info/news_nov06_15.htm

Görsel:

https://moonierh.wordpress.com/tag/fur-farming/

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.