Hayvanseveri rahatsız edenlere hapis cezası

Hayvanseveri rahatsız edenlere hapis cezası

İzmir Karşıyaka’da bir hayvansever kendisini rahatsız eden kişilere karşı yürüttüğü hukuk mücadelesini kazandı.

İzmir’in Karşıyaka İlçesi’nde geçen 13 Nisan’da, bir işyerinde yönetici olan İffet Kocaçam, sokak köpeklerini beslemek istedi. Kocaçam, köpekleri beslerken, etraftan uluma ve kahkaha sesleri duydu. Kocaçam, bu seslerin camları açık olan bir otomobilin içerisinde alkol alan iki erkekten geldiğini fark etti.

İffet Kocaçam, cep telefonuyla otomobilin fotoğrafını çektikten sonra savcılığa şikayetçi oldu. Savcılık, sanıklar Ali İ. ve Recep K. hakkında ‘kişinin huzur ve sükununu bozma’ suçundan 3 aydan 1’er yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı.

Karşıyaka 8’inci Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki davanın duruşmasına İffet  Kocaçam, avukatları Özlem Gündoğdu ve Ali Efe Sayın ile tutuksuz yargılanan Ali İ. ve Recep K., katıldı. Sanıklar suçlamayı kabul etmezken, Kocaçam şikayetçi oldu.

Hakim Nermin Erol, yargılama sonunda iki sanığı 2 ay 15’er gün hapis cezasına çarptırdı. Ardından Ali İ.’nin hapis cezasını 1500 lira adli para cezasına çevirip, 10 eşit taksitle ödemesine karar verdi, cezayı ertelemedi.

Sanık Recep T.’yi de aynı cezaya çarptırıp, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına, ayrıca sanıkların davacı avukatına 1500 lira vekalet ücreti ve mahkeme masraflarını eşit olarak ödemelerine karar verdi.

http://www.hurriyet.com.tr/hayvanseveri-rahatsiz-edenlere-hapis-cezasi-40009396?utm_source=facebook.com&utm_campaign=button&utm_content=newsdetail

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.