Yaralı ayı ile selfie çektirmek isteyen bir sürü insan ..

Yaralı bir ayı görüyorsunuz ve ona gülerek bakıyor, bol bol resmini çekiyor, iğneyle bayıltıldığında selfie  çektiriyor ve yaralı ayı saldırınca kahkahalarla sağa sola koşturuyor ve bir yandan da bunların hepsini kameraya çekiyorsunuz… O acı çekiyordu. Kendinizden hiç utanmadınız mı?

“Rize’nin Güneysu İlçesi’nde yol kenarında bulunan yaralı ayı panik yarattı.

Fotoğraf çekmek isteyenlerin yaralı hayvana yaklaşmaya çalışması sonucu ayı bir anda saldırmaya çalıştı. Kaçan yaralı hayvan, uyuşturucu iğnelerle sakinleştirildi.

Yarımada Köyü yolu üzerinde vatandaşlar, yaralı bir ayı olduğunu fark ederek yetkililere haber verdi. Olay yerine gelen jandarma ekipleri köy yolunu ulaşıma kapattı, vatandaşları bölgeden uzaklaştırdı. Arka ayakları tutmayan, muhtemelen yüksekten düşme sonucu yaralandığı sanılan ayı için çevrede güvenlik önlemleri alındı.

Güneysu İlçesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gelişini bekleyen kalabalıktan bazı kişiler de olayı duyunca ayının bulunduğu bölgeye koşarak cep telefonları ile fotoğraf çekmeye çalıştı. Kalabalığı görünce aniden saldıran ayı, paniğe neden oldu. Kaçışmaya başlayanlardan bazıları düştü, bazıları birbirleriyle çarpıştı. Büyük korku yaşayan vatandaşlar kaçarak bölgeden uzaklaştı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar görevlileri, yaralı ayıyı tüfekle uyuşturucu iğne atarak sakinleştirmeye çalıştı. Ancak her defasında görevlinin üzerine doğru saldırmaya çalışan ayıyı sakinleştrmek mümkün olmadı. Görevlilerin çalışması sürerken bu kez de Cumhurbaşkanlığı koruma ekipleri olay yerine gelerek jandarma ile görüşerek bilgi aldı, fotoğraf çektikten sonra bölgeden ayrıldı. Bölgede iğnelerin etkisini göstermesi ve yaralı ayının uyuşması beklendi.

AYI İLE SELFİE ÇILGINLIĞI

Ekiplerin uyuşturucu iğne ile bayılttığı ayı bir ara yeniden hareketlendi. Bu kez Güneysu Belediyesi ekipleri tarafından getirilen tabanca ile uyuşturucu iğne atılan ayı kendinden geçti. Ayıya yaklaşan vatandaşlar cep telefonları ile selfie yaptı. Ekiplerin kamyonete koyduğu ayı Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü’ne götürüldü.
(DHA)”

Haber ve resim:

http://www.sozcu.com.tr/2015/gunun-icinden/yarali-ayi-ile-selfie-cekmek-istediler-909119/

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.