Bu vahşetin hesabını verin

Çivril’de bir kamyonun kapalı kasasında 300’e yakın sokak köpeği bulundu. Köpeklerden onlarcası havasızlık nedeniyle öldü. Köpeklerin, Uşak Belediyesi tarafından Çivril’e bırakılmak üzere gönderildiği iddia edildi.

Denizli’nin Çivril ilçesinde bir kamyonun kasasında çok sayıda sokak köpeği bulundu. Köpeklerden pek çoğunun öldüğü tespit edildi.Edinilen bilgiye göre, devriye gezen Çivril Belediyesi zabıta ekipleri, sabah 04.00 sıralarında, yol kenarında park halinde olan bir kamyonun etrafından ölü köpekler oluğunu fark etti. Ekipler hemen 64 BA 576 plakalı kamyonda arama yaptı. Kamyonun kasasında ise bir çoğu ölmüş, diğerleri de ölmek üzere onlarca köpek bulundu. Sürücü O.S. (57) gözaltına alınırken, şahıs köpeklerin bir şehir belediyesinin görevlileri tarafından Çivril’e bırakması için gönderildiğini iddia etti. O.S. ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. Ölü köpekler gömülmek üzere alınırken, diğer köpeklerse geri gönderildi.

OLAYIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIM

Yaşanan olayın kabul edilemez olduğunu belirten Çivril Belediye Başkanı Gürcan Güven, sokak hayvanlarına reva görülen bu durumun eziyet olduğunu söyledi. Güven, konunun takipçisi olacağını da ekledi.

KÖPEKLERDEN BAZILARI ÖLDÜ

Çivril Belediyesi Hayvan Barınağı Sorumlusu Can Güllübaş’ın olay yerine çağrılmasıyla kamyon kasasından inen köpekler yeniden kamyona yüklenerek Uşak’a geri gönderilirken araç sürücüsü Osman Sunar ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. Çivril Belediyesi Zabıta ekiplerinin köpekleri Çivril’e getiren nakliye firması hakkında tutanak tuttuğu ve olayla ilgili olarak soruşturma başlatıldığı belirtildi.Araç sürücüsü O. S’nin, polisler gelmeden köpeklerin bir kısmını bıraktığı tespit edilirken kamyonda yaklaşık 300 köpek olduğu ve köpeklerden bazılarının öldüğü belirlendi.
http://www.denizliguncel

Resim ve yazı:

http://www.hayvansevergazetesi.com/2015/08/bu-vahsetin-hesabini-verin/

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.