Askerler bu sabah Roboski’de 4 katır daha öldürdü

Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Roboski köyünde dün askeri sevkiyat yapmak için sınıra giden askerler, dönüşte sabaha karşı yaklaşık 5 sularında köyde rastgele ateş açarak dört katırı öldürdü. Çok sayıda ev ve arabaya da kurşun isabet etti.

Dün akşam saatlerinde Roboski köyünde sınıra yapılan askeri sevkiyata tepki gösteren halk, askerlerin saldırısıyla karşılaşmış, bazı yurttaşlar askerin açtığı ateş sonucu yaralanmıştı. TSK’nın hava saldırısında hayatını kaybeden 34 kişiden 22’sinin akrabası olan Bedri Encü de ayağından vurulmuştu.

Sabah saatlerinde sınırdan dönen askerlerin bir kez daha köye saldırdığı ve rastgele ateş açtığı bildirildi. Dicle Haber Ajansı (DİHA), dört katırın vurulduğunu belirtirken, HDP Şırnak milletvekili Ferhat Encü de Twitter’da askerin evleri taradığını, kimsenin ölmemesinin büyük bir şans olduğunu kaydetti.

Encü, “Roboski güne askeri operasyonla uyandı.Tekbir sesleri ile saldırıp, 5 katırı katletti,evleri, araçları taradı. Roboskî’de dün ve bu sabahki vahşeti görmezden gelemesiniz. Devlet Roboskî’ye savaş ilan etmiştir. Bu açık bir katliam girişidir. katırların, araçların ve evlerin taranması kabul edilir bir durum değildir” diye yazdı.

Encü, Roboski halkının can güvenliği kalmadığını belirterek, mermi isabet eden ev ve araçlara dair fotoğrafları da paylaştı.

Yazı : http://www.diken.com.tr/roboskide-sabaha-karsi-askeri-operasyon-rastgele-acilan-atesle-yine-katirlar-katledildi/

Resimler: Hayvan Özgürlüğü Facebook sayfası

https://www.facebook.com/HayvanOzgurluguTr?fref=photo

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.