Şiddetsiz Veganlar ve sXe’lerden Orman Müdürlüğü’ne yazılama

Şiddetsiz veganlar ve sXe ler olarak av ihaleleri yaparak yaban hayvanlarını katletmeyi yasallaştıran ve HES lere destek olan Orman Bakanlığının kampüsüne girerek yazılamalar yaptık. sXe arkadaşlarımız güvenlik görevlisinin icabına bakarken bizler de içeriye girerek yazılamalarımızı ve protestomuzu gerçekleştirdik. Şiddet çağrısında bulunan, doğaya ve hayvanlara şiddet uygulayan bu tahakküm kurumunun duvarlarına yazılama yaptık. Ayrıca dış duvarda bulunan ve kaçak avcılığa hayır yazan pankarttaki kaçak kelimesini boyayarak sadece avcılığa hayır yazısının kalmasını sağladık.

Halkımıza ; Şiddetsizlik şiddet karısında sus pus olmak, şiddet yaratanlara diğer yanağını çevirmek değildir. Eğer bir yerde şiddet var ise ve siz bunu durdurmak yerine şiddetsizlik adına susuyorsanız bu şiddetin devam etmesine göz yumuyorsunuz demektir ve asıl şiddet şiddete karşı gelmemektir, pasifizm in en büyük ilkesi; biri sana vurmadan ona saldırmamaktır, eğer bir zalim bir mazluma şiddet uyguluyorsa bu durumda şiddetsizin görevi şiddeti durdurmaktır. Yoksa yaptığı şey şiddetsizlik değil şiddeti onaylamak hatta sessiz kalarak şiddeti desteklemek olur. Pasifizmi ülkemizde yanlış tanıtan ve zalimleri destekleyenlere inat şiddetsizleştirme eylemlerimiz sürecektir. Devlet ve kapitalizm yalakalığı ne zamandan beri şiddetsizlik oldu ?

Ayrıca doğanın katliamı söz konusu iken yalnızca ve yalnızca vegan beslenmeye odaklanmak veganlığa aykırıdır. HES ler, nükleer santraller, avcılık, endüstriyelleşme gibi konular da hayvanları katletmektedir, teknoloji dostu vegan olunmaz, uygarlık hayvanın. doğanın ve insanin ortak düşmanıdır.

Halkımız ! palm yağı ve balı vegan sanan kimseler lütfen palm yağı ve bal için ne kadar hayvan katledildiğini araştırınız, tecavüz ve işkence ürünlerini satın almak tecavüzü ve işkenceyi desteklemektir.

Halkımıza ! Vegan değilseniz lütfen vegan olun !

Veganlara ! lütfen frutaryen olun. Çünkü veganlık şiddeti hayatımızdan çıkarma konusunda yetersizdir, endüstryel tarım, palm yağı üretimi, endüstriyel vegan ürünler, hayvanları katletmektedir, Frutaryenlik veganlıktan daha barışçıldır ve frutaryenlik toprağı tahakküm altına almaz, eylem grubumuzda frutaryenler de mevcuttur ve mutfak veganlarının sinmiş. korkmuş, doğanın katlı karısında sessiz kalmış hali bizi endişelendirmektedir, veganlık asla son nokta değildir ve vegan ürün endüstrisi de ormanları ve doğayı yok etmektedir. Çözüm doğa dostu tarım yada frutaryen yaşamdır.

haber ve resimler:

Şiddetsiz Veganlar ve sXe’lerden Orman Müdürlüğü’ne yazılama

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.