Çin’de köpek etine olan talep azaldığı için restoranlar kapanıyor

(Görsel: AP Photo)

Esra Aydın

Çin’in Guangzhou şehrinde 1963’ten beri müşterilerine köpek eti servis eden Sunshine adlı restoran, köpek etine olan talebin azalması sebebiyle kapandı.

Bu yıl içerisinde yapılan araştırmalara göre Yuancun ve Panyu bölgelerinde, kedi ve köpek etinden yemekler satan diğer dükkanların da kapanmaya başladığı rapor edildi.

South China Morning Post’un bu konu hakkında Guangzhou bölgesinde yaşayan insanlarla yaptığı röportajlara göre, gün geçtikçe insanların hayvanları yemek haline getirmeyi reddettiği ve onları koruma bilincine ulaştığı gözlemleniyor.

Guangzhou’daki Gıda Kalitesi Otoriteleri, köpek eti tüketiminin sağlıksız olduğu konusunda insanları birçok kez uyararak köpek eti yemeyi bırakmaları çağrısında bulunmuştu.

Guangxi’de her sene yapılan Geleneksel Yulin Köpek Eti Festivali’nin organizatörleri,şu anda giysi mağazası olan Sunshine restoranının kapanmasının ardından, protestocuların daha da güçleneceğini düşünerek festival tarihini değiştirdi. Bu festivalde her sene binlerce köpek katlediliyor, öldürülüyor, derileri yüzülüyor.

Hayvan haklarının yok sayılmasının simgesi haline gelmiş bu festivale yerel yönetimin getirdiği tek kısıtlama köpeklerin kesim işlemlerinin halka açık, görülebilir bir yerde yapılmasına izin verilmemesi. Ne kadar kıyım işlemi ifşa edilmese de festival fotoğraflarına baktığımızda insanların içindeki vahşete ve acımasızlığaüzülerek, sinirlenerek tanık oluyoruz. 

Kaynak: Mirror
Haber ve resimler : https://gaiadergi.com/cinde-kopek-etine-olan-talep-azaldigi-icin-restoranlar-kapaniyor/

Çin’de köpek etine olan talep azaldığı için restoranlar kapanıyor” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.