KFC mağazasına yangın bombası: FBI, ALF’ten şüpheleniyor

FBI, Reno’da (ABD’nin Nevada eyaletinin 2.büyük şehri) bulunan bir fast-food mağazasına yangın bombasıyla yapılan bir saldırı girişimini araştırıyor, olayın yurt içi terörizm eylem olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor, çünkü mağazanın arabayla satış yapılan bölümünde bir hayvan hakları grubunun yazılaması bulundu.

FBI, Reno’daki KFC mağazasında bir camın parçalandığını ve içeride çalışanların yanabilen bir  sıvı bulduğunu onayladı. Bu arada KFC’e sprey boyayla ALF yazılaması yapıldığı öğrenildi-  bu grup uzun zamandır KFC’yi hayvanlara zulmetmekle suçluyor.  Bu arada ALF  en son 2014 yılında Yeni Zelanda’nın Upper Hutt kasabasında yer alan KFC’yi ciddi anlamda zarar vermişti.

Olay sırasında kimse yaralanmadı ve Reno KFC az bir zarar gördü.  Olay pazartesi günü meydana geldi ALF yazılaması salı gününe dek silindi.

Kuzey Amerika ALF basın sözcüsü Nicoal Sheen ALF’in Reno’da yaşanan olayı üstlenen kimse olup olmadığına dair bir bilgilerinin olmadığını söyledi, “ bu konuda herhangi bir bildirimde bulunulmadı” dedi.

Reno’daki daha önce 2003’te PETA, 2009’de ALF eylemler düzenledi. 2007 yılında  ALF’e ait bir hücreden bir çok eylemci, 5 Batı eyaletinde 40 milyon dolarlık zarara sebep olan 20’den fazla kundaklama eylemi gerçekleştirdikleri suçlamasıyla hapse atıldı.

http://www.animalliberationfront.com/ALFront/Actions-USA/FBIInvestigatingKFCFire.htm linkinden kısaltarak…

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.