Vietnam’da 3 TON kedi öldürülecek !

Kittens (Source: Fairfax)

Vietnam polisinin kaçakçıları yakalaması sonucu 3 TON kedi imha edilecek. Hanio polisi Çin’den getirilen ve kuzey Vietnam’daki restaurantlara satılacak 3 ton kedi taşıyan bir kamyonu durdurdu. Dong Da Eyaleti polis memuru Cao Van Loc ”yaptığımız arama sonucunda kamyondaki kedileri bulduk” dedi.

★-Kamyon sürücüsü kedileri Quang Ninh şehrinin sınırından satın aldığını, bütün kedilerin Çin’den getirildiğini söyledi.

★- Ninh Thu Do gazetesindeki fotoğraflar kedilerin ahşap kapalı kutulara tıkıştırıldığını, bazı kedilerin bacak ve kuyruklarının bu kutulardan dışarı çıktığını gösteriyor.

★- Polis memuru Loc kedilerin imha edileceğini ve kamyon sürücüsünün 350 dolar ceza alacağını söyledi. Sebep? Ticari malların gerekli belgeler olmadan nakledilmesi!!

★- Kuzey Vietnam’da kedi eti büyük ilgi görüyor, kedi etine “küçük kaplan” adı veriliyor ve şans getirdiğine inanılıyor.

★- Kedi eti genellikle kızartılıyor, mangala konuyor ya da bayram ve festival gibi kutlamalarda tüketiliyor ya da pirinç şarabıyla beraber atıştırmalık olarak yeniyor.

★- Son yıllarda kedi eti daha fazla popülerlik kazandı, bunun sonucu olarak Çin’den kaçak getirilen kedi sayısında artış meydana geldi…VİETNAM MAFYASININ SAYESİNDE.

http://tvnz.co.nz/world-news/three-tonnes-cats-destroyed-after-vietnam-police-catch-smugglers-6225390

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.