Türcülüğe karşı Anarşistler, Kısırkaya Toplama Kampına karşı eyleme çağırıyor!

Facebook : https://www.facebook.com/events/1374238036220429/

“Devlet ve onun yerel temsilcisi İBB, ara ara gerçekleştirdikleri katliamlarla yok edemedikleri sokak hayvanlarını sokaklardan sürgün ederek topyekün uzaklaştırmak, tecrit etmek ve en nihayetinde tamamen soykırımdan geçirmek için Kısırkaya’da 20 bin kapasitelik bir toplama kampı inşaa etti. Seri cinayetlerini böylelikle daha derli toplu bir şekilde gerçekleştirebilecektir.

İnsan olsun olmasın tüm hayvanları kontrol altında tutmak, gözetlemek, sömürmek, sindirmek, sürgün etmek, kapatmak, tecrit etmek, gerektiği zaman katletmek devletin olmazsa olmaz işlevleridir. Devlet, sokak hayvanlarına yönelik bu kapatma ve tecrit projesiyle sadece, sokak hayvanlarını hapsetmiyor, benzer dürtülerle çalışan diğer kurumlarıyla koordineli bir şekilde tüm hayatı hedef alıyor. Barınaklar da, hapishaneler, kentler, endüstriyel kompleksler, vergi daireleri, bankalar, hastaneler, okullar, karakollar, kışlalar, plazalar, belediyeler vs. devletin tüm aparatları gibi endüstriyel kapitalizm lehine sindirme, baskı altına alma, sömürme, hapsetme ve yok etme işlevine sahip. Endüstriyel kapitalizmin ‘ileri’ derecede steril bir hayat rüyasını gerçekleştirmesi, kentte yaşayanları ormanlardan, hayvanlardan, diğer canlılardan, dağlardan, derelerden uzak tutmasına veya kentleri ve endüstriyel kompleksleri hepsini yok edecek biçimde genişletmesine bağlıdır.

Biz, anarşistler Kısırkaya’da gerçekleşecek olan toplama kampının bu topyekün tecrit ve yok etme projesi olan sistemin bir parçası olduğuna inanıyoruz. Tıpkı hapishane hücrelerine tıkılan tutsaklar, endüstriyel hayvancılığın envai çeşit zulüm süreçlerinden geçirerek katlettiği hayvanlar, kapitalist kurumların kölesi olmak için kentlere tıkış tıkış doldurulan insanlar gibi barınak kafeslerine hapsedilmek istenen sokak hayvanlarının kurtuluşu da ‘topyekün özgürlük’ için vazgeçilmezdir. Tüm sömürü ve tahakküm kurumları gibi, hayvan toplama kampları da yıkılmalıdır.

Bu nedenle, insan hayvan ayırt etmeden herşeye saldıran devlete ve kurumlarına, kafeslere, hapishane hücrelerine, endüstriyel eko soykırım komplekslerine, devleti ve kapitalizmi yeşile boyamak isteyen muhalefet tuzaklarına karşı topyekün kurtuluş mücadelesinden yana olan tüm yoldaşları 31 Ocak 2015 Cumartesi günü Kısırkaya Toplama Kampı önünde gerçekleşecek olan eyleme çağırıyoruz.

Kafeslerden Barınaklara,
Hücrelerden Hapishanelere,
Betonlardan Kentlere,
Tüm Toplama Kamplarına Karşı!

İsyan, Yıkım Anarşi!

TÜRCÜLÜĞE KARŞI ANARŞİSTLER”

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.