Çin’de büyük eylem: gönüllüler 800 köpeği kurtardı

Geçen ay, Home of Love ve  Chonguing Hayvanları Koruma Kuruluşu’nda düzinelerce gönüllü, yerel yetkililerle beraber  Sichuan eyaletindeki bir eve baskın düzenledi, evdeki 800 köpek korkunç sonlarını yaşamadan kurtarıldı.

Çin websitesi News Luzhou’da yer alan bihabere göre köpekler hastaydı, yetersiz beslenmişti, bazı köpekler kafeslerdeydi, bazı köpekler üst üste sıkış tıkış yaşamaya çalışıyordu. Köpeklerden bir çoğunun yuvasından çalındığı düşünülüyor.

Gönüllüler 10 saatten fazla çalıştı, hayvanlar büyük bir dikkatle evden çıkarıldı, Chengdu’daki bir barınağa götürüldü, kötü durumda  olan köpeklere gereken tıbbi bakım sağlandı.

Home of Love, “ hepimiz yorgunuz, bitkiniz ama hepimizin yüzü gülüyor” diye yazıyor, “çünkü 800’den fazla köpek o felaketten kurtuldu.”

Köpeklerin kurtarıldığı haberi duyulur duyulmaz Çin’in çeşitli yerlerinden barınağa 11,000 dolardan fazla bağış yapıldı.

Çin’in köpek eti tüketme geleneğine rağmen köpek eti evcil hayvan beslemeye başlayan orta sınıftan insanların duyarlılıkları sebebiyle popülerliğini yitirmeye başladı,devletin köpek eti yenmemesine ılımlı baktığı görülüyor.

https://www.thedodo.com/800-dogs-saved-china-meat-949579601.html

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.