İngiltere’de av karşıtları sabotaj eylemlerine devam ediyor

Bugün Curr ve Llangibby Avı’ndaydık.Güney Galler ve Somerset’ten arkadaşlarla bir araya gelerek  Penhow’daki avcılık yanlısı Rock ve Fountain Hanı’na, avcıların buluşma noktasına gittik. Sabotajcıları görür görmez avcılarınhepsi panikledi ve  bizden kurtulmak için hangi yöne gideceklerini bilemeden sağa sola dağıldılar.

Kısa bir süre sonra av köpeklerinin yüzü maskeli bir avcı tarafından avlandığını (evet, doğru okudunuz) gördük, ardından av köpekleri havlamaya başlayınca, sabotajcılar olarak eyleme başladık: sahte avcı düdüklerini kullanınca birkaç saniye içinde bütün av köpekleri yanımıza gelmişti. Maskeli  avcı küstahça hepsini geri topladı , bunun üzerine biz de küstahlıkta geri adım atmadık ve  köpekleri ondan bir kez daha aldık. Gözlerimizi av köpeklerinden ayırmadık, maskeli avcı hızlı hızlı yürüyordu, biz de onu takip ettik.

Av köpeklerinin güvenli bir noktaya getirilmesi de günün en önemli olayı oldu; çünkü biz av köpeklerini çaldığımız sahte av düdükleriyle yanımızda getiriyorduk, avcılar buna sinirleniyordu , tehditler uçuştu ama tınmadık.

Aynı gün av köpeklerinin ana yollardan birinin hemen kenarında avlandığına şahit olduk, izlemesi şok ediciydi.  Sürücüler olup bitenden utanıyor gibiydi, bir şey olmasın diye av köpeklerinin trafiğe yanaşmamasına dikkat ettik. Bir başka sürücü bize “bunların hiç birisini desteklemediğini”söyledi.

Gün boyunca 4 tilki gördük,  hiçbir zarar görmemelerini garanti altın aldık. Şiddet ve tehdit girişimlerine rağmen bugün Curre’deki av partisini dibine dek sabote ettik. Yakında gene buralardayız !

Resimler ve yazı Bristol HSU Facebook sayfasından…

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.