Köpeğe tecavüz davasında hakimin küfür gibi sorusuna ikinci duruşma öncesi yanıt: # itinsahibibenim

sahibi benim

Kağıthane’de Nilayım adlı köpeğe tecavüz davasının ilk duruşmasında hakimin, “İtin sahibi kim?” sorusuna karşı, yarın görülecek duruşma öncesi #itinsahibibenim etiketiyle sosyal medyada kampanya başlatıldı.

Hakim Gözükara, “İtin sahibi kim?” diye sormuştu

Davanın 27 Kasım’da görülen ilk duruşması başladıktan sonra hakim Hacı İbrahim Gözükara, “İtin sahibi kim?” diye sormuştu. İstanbul Barosu Hayvan Hakları Komisyonu avukatları ve müşteki avukatı Yasemin Babayiğit, “Biz köpek diyoruz”diyerek hakimi iğnelemiş, bazı izleyiciler de “Köpek o köpek”sözleriyle hakime tepki göstermişti.

Duruşmada köpeğe bakan Gazi Güven’in ve İstanbul Barosu Hayvan Hakları Komisyonu ve Eskişehir Barosu Hayvan Hakları Komisyonu’nun müdahil olma talepleri kabul edilmiş, dava 30 Aralık’a ertelenmişti.

Yaşam hakkını her canlı için olduğunu göstermek için…

Yarın görülecek ikinci duruşma öncesi sosyal medyada, hakim Gözükara’nın hayvan hakları savunucularını öfkelendiren sözlerine atıfla #itinsahibibenim etiketiyle kampanya başlatıldı

Yarın sabah 08.30’da, davanın görüleceği İstanbul 63’üncü Asliye Ceza Mahkemesi duruşma salonunun önüne çağrı yapılan metinde, duruşmaya katılma nedenleri şöyle sıralandı:

“Kağıthane’de tecavüze uğrayan Nilayım (MÜLAYİM)’in sahibi bizi demek için…

YAŞAM HAKKININ sadece ‘insan’ için değil, ‘her canlı için’ olduğunu ve hiçbir sapıklık ve sapkınlığın cezasız kalmayacağını görmek için.

Bu fiilleri savunmasız bir hayvana yapanın bir sonraki eylemini çocuğa, kadına ve yaşlıya da yönelteceğinden emin olduğumuz için.

Adalet için!..”

http://www.diken.com.tr/kopege-tecavuz-davasinda-hakimin-kufur-gibi-sorusuna-ikinci-durusma-oncesi-yanit-itinsahibibenim/

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.