FBI, hayvan sömürüsünü “nitelikli suç” kapsamına almaya karar verdi

FBI’ın hayvanlara yönelik zulüm barındıran davranışları cinayet ve kundaklama eylemleri gibi nitelikli suçlar kapsamına alma kararı hayvan hakları grupları vb. gruplar tarafından memnuniyetle karşılandı.

Bu son değişikliğe kadar hayvanlara yönelik zulüm barındıran eylemler “diğer  kabahatler” başlığı altında işlem görüyordu.

Wisconsin Adalet Bakanlığı Birimi’nde mağdur hizmetleri yöneticisi Jill Karofsky ” Yapılan çalışmalar hayvanlara karşı zulüm barındıran eylemlerde bulunan bireylerle insanlara zarar veren insanlar arasında bir bağlantı olduğunu ortaya koyuyor” diyor.

Karofsky, ev içi şiddet vakalarında şiddete başvuran bireylerin aile üyelerini korkutmak amacıyla evdeki evcil hayvanlara şiddet tehdidinde bulunduğunu söylüyor.

Dört çeşit istismar biçimi dikkate alınacak: basit ya da büyük ihmâl vakaları, kasıtlı istismar ve işkence, hayvanlara yönelik cinsel istismar ve köpek veya horoz dövüşü gibi organize istismar biçimleri.

http://www.jsonline.com/news/crime/fbi-adds-animal-cruelty-to-index-crimes-like-homicide-arson-b99410900z1-286132921.html

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.