ELF-ALF Kosta Rika’da et mağazası yaktı

Bir çok hücre Kosta Rika’da aylardır bir dizi sabotaj eylemi yürütüyor, ama bizler eylemimizin bu kadar büyük bir etki yaratacağını bilmiyorduk. Bu iğrenç ülkede senelerdir ilk kez böyle bir eylem görülüyor.

Bu yüzden bu eylemin sorumluluğunu yüklenmeyi gerekli gördük, böylece bir çok insanın bize hergün işkence çektiren o korkuyu bir kenara bırakıp güçlenmesini istedik, o korku yakamızı bırakmıyor bir türlü.

Teknolojik kontrol artıyor, bu yüzden birkaç dakikalığına da olsa yaşamlarımızın kontrolünü elimize alarak bu eylemi hayata geçirmek istedik, bu eylem kendi içinde bir hedef değil, köleliğimizin intikamını aldığımız bir araç sadece. 19 Haziran 2014 günü Cartago’da bulunan bir et mağazasına yanıcı aletlerle saldırdık. Yangın beklentimizin üzerine çıktığı, basında yer alan haberlere göre 40,000 dolarlık bir zarar söz konusu. Et endüstrisi bu toplumun yansıması: boyun eğdirme, doğaya minimum hürmet, her hareketin arkasında gizli bir tanrı olarak para. Bu sorumluluk yüklenmek değil sadece; ayrıca diğer bütün hücreleri, ateşin kız ve erkek kardeşlerini de savaşa çağırıyoruz; kimi kasttettiğimizi, bu mesajın kime gittiğini onlar çok iyi biliyor.

Bu ülkeyi, bu suni dünyayı ateşe vermenin zamanıdır; bu pislik dolu tekno-endüstriyel dünyanın ve onların ticaretlerini tüketecek o kara yangının başlangıcıdır bu zaman. Artık fantezilerden uzak doğrudan ve soğuk bir eleştiri ortaya koymanın, ileri sürmenin ve saldırmanın zamanıdır. Elbette bu eylemle sisteme zarar veremedik, ama yakılmış bir et mağazası sonuçta yakılmış bir et mağazasıdır.

“Savages of the Earth,

Earth Liberation Front,

Animal Liberation Front,

Informal Anarchist Federation,

International Revolutionary Front”

http://directaction.info/news_oct01_14.htm

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.