Önemsiz bir başarı : Crush videosu çeken karı kocaya ömür boyu hapis !

* Yazının başlığını, önceden  “büyük zafer” ifadesi kullanıldığı için okurların aldatıldığını düşünen bir arkadaş, bir de kurban bayramı varken ne zaferi bu, diyen arkadaş için değiştiriyorum.  Yazının tamamında neyin ne olduğu anlaşıldığı halde okurların aldatıldığını nasıl düşündü arkadaş ben anlamadım. Kurbancı arkadaş da kurban videolarının linkini gönderip zafer öyle olmaz böyle olur, millet kestiği kurbanın videosunu yayınlıyor, siz ne zaferinden bahsediyorsunuz diyor. Peki. Kurban bayramı olduğu için haber önemsizleştiği gibi, olay büyük bir zafer olmadığı için de abartılmış oluyor. Okurlardan özür dilerim.

Açıklama: Dünya çapında crush videolarının yasaklanması, bu fiili işleyenler cezalandırılması için çalışmalar yürüten stopcrush.org sitesi PETA’nın aşağıdaki haberiyle ilgili olarak bir açıklama yayınladı:

PETA’nın Ridon çiftinin crush videolarını alan İngiltere, Malezyai Avustralya, Fransa, Kore ve ABD vatandaşı insanların tutuklanacağına dair açıklamasıyla ilgili bir açıklama yapmamız gerekiyor.

ABD istisna olmak üzere; bu kişilerin Ridon çiftinin hayvan işkenceleri içeren crush videolarını aldıkları için DEĞİL, SADECE çocuk kaçakçılığı sebebiyle hapis cezası alacaklarını söylemek gerekiyor. ABD’de crush videoları kanunen yasaklanmış durumda.

Elimize ulaşan epostalarda bu ülkelerde crush videolarının yasak olup olmadığına dair sorular yer alıyor.

Crush videoları İngiltere, Malezya (FİLM SATILAN DÜKKÂNLARDA alınan videolar tamamen yasal kabul ediliyor), Fransa, Kore’de (ve hatta Kanada’da ) yasak değil. Bu ülkelerde de yasaklanması için çalışmalar yürütüyoruz.

Hangi ülkede olursanız olun, crush videolarını yetkililere bildirmeniz gerekiyor. Yazıdan kaynaklı yanlış anlamalar sebebiyle bilgi almak için bize başvuran herkese teşekkür ederiz.

Stopcrush.org

Üç senedir PETA Asya Filipinler’deki yetkililerle işbirliği halinde 12 yaşındaki kızlar dahil çeşitli kadınların büyük köpeklerden farelere kadar, bağlanmış ve çaresiz durumdaki çeşitli hayvanların üzerine bastığı, tepindiği ya da yavaş yavaş ezdiği ve bütün bunların filme alındığı crush videolarını çekenleri arıyorduk.

PETA Asya’nın çabaları sonuç verdi: bu hasta fetiş videoları yapanlar; yavru köpekleri, tavşanları ve diğer hayvanları işkence ederek öldürenler hapse atılıyor.

Yakın zamanlarda bir Filipin Mahkemesi Dorma  ve Vicente Ridon’ı çocuk istismarı, hayvan refahı suçları, insan kaçakçılığı, yaban hayatı korumacılığı aleyhine işlenen suçlar sebebiyle ömür boyu hapisle cezalandırdı, ayrıca crush videosu çekmeleri sebebiyle 123,000 avro para cezası verdi.

Bu büyük zafer bir kişinin crush videosuna denk gelip bunu PETA Asya’ya şikayet etmesiyle başladı. PETA Asya yetkililerle işbirliği yaparak Ridon ailesinin nerede yaşadığını öğrendi, sorgulanmasını, ceza almasını ve bu suçlar sebebiyle hapse atılmasını sağladı.

Ridon çifti tarafından çekilen videoda bir köpeğin derisi canlı canlı yüzülüyor, bir başka köpek yakılıyor. Tavşanlar ateşe verilirken ya da kulakları kesilirken çığlıklar atıyor. Bir videoda yavru bir köpek ağzından barsakları dökülene dek ayaklar altında eziliyor. Ridon çiftinin aldığı hapis cezası, crush videosu endüstrisine dahil olan herkese hayvanlara bu şekillerde zarar vermenin çok kötü sonuçları olduğunu hatırlatmak anlamında bir uyarı.

Konuyla ilgili bilgi edinmek için lütfen okuyun:

http://hayvanozgurlugucevirileri.com/2013/09/01/crush-filmleri/

Önemsiz bir başarı : Crush videosu çeken karı kocaya ömür boyu hapis !” üzerine 24 yorum

 1. Insanların kendi fetişlerini tatmin edebilme özgürlüğü bulunmalı bence. Eğer bu fetiş başka insanları içeriyorsa onların rızaları alınmalı, hayvanlarda böyle bi durum olmadığı için ve ölen üç beş hayvanın kimseye zarar olmadığı için ortada ciddi bir suç yoktur. Yani hayvanlara zarar veren kişiler bunu kendi rızaları ile yapıyorlar ise ben bir suç göremiyorum.

  Sırf kendi hayvan sevgisi fetişinizi tatmin ediceksiniz diye başka insanların para kazanma ve iş yapma haklarına (sonuçta bu videolar bi çok insan için gelir kaynağı idi), ve daha başka insanların ise istedikleri içeriği görüntüleme haklarına saldıramazsınız.

  Sizin için çirkin olan bir şey başkası için zevk verici yada güzel olabilir, ‘eşitlik, özgürlük, hayvan hakları, lgbt hakları, feminizm’ adı altında başka insanları baskı altına almayı bırakın artık.

  Not: O hayvanlara yazık değil mi? Adı üstünde, hayvan.

  Beğen

   1. Ne demek adı üstünde hayvan ? Demişsin ki rızası alınmalı insana uygulanıyosa, hayvanlarda böyle bir durum olmadığı için sorun yok, tamam o zaman daha yeni doğmuş bebeğine yapsınlar nasılsa rıza göstermeme durumu yok o zaman sorun da yok, hiç bir canlının diğer bir canlıya işkence etme hakkı yoktur,, bir gün işkence görürsen öyle ya da böyle bu söylediklerinin hatırlarsın inş.

    Beğen

  1. ah seni sahte özgürlük avukatı…ölen bir canlının, “lütfen bana zarar vermeyin aksi takdirde size fiziki bir saldırıda bulunabilir, veyahut hakkınızda yasal işlem başlatabilirim” demediği için eziyete hakkı var yani.senin için üç beş hayvan olarak basit bir kavrama indirgenmesi senin ne kadar sağlıklı bir psikolojiye sahip olduğunu tüm insanlara sergiliyor burada…

   yaşının gereği olarak radikal yorumlarının topluluklardan nasıl tepkiler aldığını ölçmende sana yardımcı olduğumu umuyorum, yetişkinliğe erebildiğin bir dünyada bu tepkileri denemek yerine beynini çalıştırmayı öğreneceksin ufaklık…

   ilk fırsatta üç beş büyükbaş hayvanın tecavüzüne uğraman dilekleriyle, hakaret değil, dilek dileme özgürlüğüm…

   Beğen

  2. Ne demek adı üstünde hayvan ? Demişsin ki rızası alınmalı insana uygulanıyosa, hayvanlarda böyle bir durum olmadığı için sorun yok, tamam o zaman daha yeni doğmuş bebeğine yapsınlar nasılsa rıza göstermeme durumu yok o zaman sorun da yok, hiç bir canlının diğer bir canlıya işkence etme hakkı yoktur,, bir gün işkence görürsen öyle ya da böyle bu söylediklerinin hatırlarsın inş.

   Beğen

  3. Ben bu başlıkta tek hayvan görüyorum . Bilişim suçlarında komiser yardımcısı olarak çalışıyorum. Senin kesinlikle sapık bir zihniyetin var. Siteyle gerekli yazışmaları yapacağıma ve ip adresini isteticeğime emin olabilirsin. Yazdıklarının hayvanlarla ilgili olan kısımları hayvanlara işkence ve eziyet ülkemizde ne yazık ki kabahat olarak düzenlendiği için suça teşvik sayılmıyor. Lakin insanın rızası bile olsa işkence ağır suçtur. Yazında açıkça tck da suç olarak düzenlenmiş bir suça teşvik unsurları bulunmaktadır. Suç işlemeye teşvik etmek veya suç işleme kararını kuvvetlendirmekte suçtur. Savcı talimatıyla kimliğin tespit ettirilebilir. Toplumda yaşayan insanların senin gibi bir mahlukatın kim olduğunu ve kiminle birlikte yaşadıklarını bilme özgürlüğü olmalı .

   Beğen

 2. Senin üzerinden para kazanıyorlar sanırım! Ondan böyle beyin hücrelerin iflas etmiş..Yazık seni doğuran anaya..

  Beğen

 3. Deniz sen nasıl bir sprem israfısın canım söyle bakiyim hatta şöyle yapalım adres ver bi videoda biz çekelim ne dersin !

  Beğen

 4. Deniz misin nesin. O hayvanlar zevk mi alıyor bu isten? Madem böyle bir hakkım var ben de senin kafanı ezmekten hoslanıyorum ezeyim o zaman. O yaratıkların eline gecen 2-3 dakika zevk almak ya o canlar sadece yasamak isterken neden o kadar acı cekiyor ya? Tek isteğim Allah bunu yapanları , senin gibileri yok etsin!

  Beğen

 5. Senin düşünce özgürlüğünü rızanı almadan sksnler deniz, Keza küçümsediğin bir böcek kdr bile değerin yok. Keşke ölsen, sen ve senin gibiler! Kendinden başka cana kıymaya kıyan ruh hastaları. ..

  Beğen

 6. Denizcim senin beynini ezerken rızanı almayacam çünkü adın üstünde “hayvan”… Ayrıca sana karşı fetişim var. Yakalamayayım, dikkat et.

  Beğen

   1. Kurban bayram gibi bir işkence ve katliam haftasında böyle gülünç konular ile “zafer” kutlaması yapılmasından bahsediyor olabilir…

    Beğen

  1. Kurban bayramı var diye iyi bir haber alınca bunun için sevinmeyecek miyiz? Kurban bayramı yokken de mezbahası, sirki, laboratuarı, crush videosu, gösteri merkezleri, hayvanat bahçeleri, rodeosu, yük hayvanları… saymakla bitmez, var da var. Ne istiyorsunuz? İyi bir haberi duyunca bunun için sevinmeyelim mi? Birisi okurları kandırıyorsunuz diye kızıyor, diğeri had bildiriyor. Böyle şeylerle uğraşmak komikse siz de durmayın gülün.

   Beğen

   1. Bir cenazedeyken piyangodan 1000 TL kazandiginizi öğrenseniz “yihuu” diye bağıracaksınız yani öyle mi?
    Olayların öncelik sıraları, mantık silsileleri ve önem sırası vardır.
    Türkiye gibi bir ülkede insanlar daha 2+2=4 gibi basit problemleri çözemezken karmaşık denklemler ile uğraşıp “bakın ben sizden ilerideyim” tribine girme konusunda çok hevesli oluyor. Eskiler çok iyi söylemiş, ayranı yok içmeye tahtırevanla gider sçmaya.
    Siz yine sevinin tabi hobi olarak ama içinizden sevinin, bloglarda zafer kutlaması yapmanıza gerek yok zira gülünç görünüyor, onun farkına varmanızı istedim.

    Beğen

   2. Öncelikle yorum sırası yanlış çıkarsa özür dilerim, cenazeli yoruma cevap yazıyorum:

    Bir kere de bir şeyi parayla kıyaslamadan haklı çıkmaya çalışın. Cenaze ile piyango kıyaslaması denk bir kıyaslama mı sizce? Eğer cenaze örneği verilecekse, bu yazıdan benim anladığım bir cenazedeyken hasta olan başka bir kişinin iyileşme haberini almaktır metafor olarak. 1000 tl çıkması değildir. Konuları nasıl çarpıtıyorsunuz anlamıyorum, bu gayet de bir zaferdir, size kalsa hiçbir şeye sevinmeyip sonsuz ıztırabımızda boğulacağız. Umarım bu cezalar diğer ülkelere öncü ve insanlara engel olur.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.