ALF 19 Haziran’da ABD’deydi

14 Haziran gecesi Meating Place’de bulunan mobil kesim ünitesinin yakıt sistemi sabote edildi,  yakıt tankına aşındırıcı kimyasallar uygulandı, böylece yakıt tanklarına binlerce dolarlık zarar verildi, kullanılamaz hale getirildi. Bu eylem bu ölüm makinesiyle öldürülecek olan inekler, domuzlar, keçiler ve koyunlar için sadece geçici bir rahatlama anlamına geliyor, birkaç gün boyunca kesim yapılmasını geciktirmiş olacak.

Bu şirket  sömürü ve şiddetten para kazandığını gölgelemek için “sürdürülebilirlik” ve “insani davranış” gibi bir dil kullanıyor. His ve duyguları olan hayvanların boğazlarının kesilmesinin, baş aşağı asılmasının ve sanki bir parça eşyaymış ve etlerine yapıştırılan fiyat etiketi dışında hiçbir değerleri yokmuş gibi vücutlarının parçalanmasının insani olan hiçbir yanı yok. Gerçekten insani tek alternatif his ve duyguları olan bu hayvanlara  işkence  edip onları öldüren bu makineleri imha etmektir.

Bu eylem Marie Mason ve Eric McDavid isimli anarşist hükümlülere adanmıştır.

Meating Place LLC Oregon eyaletinde bulunan ve  inek, domuz, koyun ve keçileri ticari olmayan kişisel tüketimler için öldürmek üzere kurulmuş bir şirket, ancak ruhsatları evcil geyik ve bizon gibi “uysal”  olmayan türlerin perakende alışveriş merkezlerine, çiftçi pazarlarına ve restaurantlara perakende olarak satışı amacıyla ticari kesimine izin vermiyor. Bu tür tesislerde öldürülen hayvanların toplam sayısı federal anlamda denetime tabii diğer büyük tesislere kıyasla az olsa da bu mobil tesisler daha küçük niş endüstri ve pazarlar için yaşamsal öneme sahip bir altyapı görevi görüyor.

 

 

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.