ALF, İki Köpeği Özgürleştirdi (İstanbul)

10402833_143038369200272_8756677540747468373_n

15 Haziran tarihinde Kadıköy’de düzenlenen ve 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu’nda yapılacak değişiklikleri protesto etmek amacıyla yapılan yürüyüşte ALF (Animal Liberation Front/Hayvan Özgürlüğü Cephesi) tarafından iki köpek kurtarıldı.

Yürüyüş, Kadıköy Altıyol (Boğa) Meydanı’nda başladı. Eylemciler, başta sokak hayvanlarının toplanması olmak üzere, yasadaki değişiklikleri protesto etti. Kitle içerisindeki ALF aktivistleri, kortej bir pet shopun önündeyken içeri girerek iki yavru köpeği kaçırdı. Bu sırada petshop sahibi eylemcilere saldırdı. Yürüyüş kortejinin büyük kısmı da bu eyleme sloganlarla destek verdi. Eylem sonrasında ALF şu açıklamayı yaptı:

”15 Haziran günü, hayvanları dükkan içerisindeki kafeslerde hapsederek özgürlüklerini kısıtlayan, satacakları hayvanların hareketli gözükmeleri için onlara uzun süre su, yemek vermeyen ve ölmek üzere olan hayvanları alt katlarındaki havasız yerlere hapseden köle tacirlerine bir ders vermek istedik.

Yürüyüş korteji, petshop önünden geçerken içeri girip iki köpeği özgürlüklerine kavuşturduk. Köpekleri güvenli bir noktaya getirdiğimizde çok acıkmış ve susamışlardı.

Hayvanları gelir kapısı olarak gören üretim çiftliklerinden petshoplara, mezbahalardan tabakhanelere kadar tüm işkence ve katliam yuvalarına açıkça savaş ilan ediyoruz. Bizler, doğrudan eylemin işlerliğine inanan ALF militanları olarak tüm kafesler kırılana, tüm mezbahalar yıkılana ve tüm bayraklar yanana kadar durmayacağız.

Bu eylemi, polisin ses bombasıyla katlettiği 15 yaşındaki İbrahim Aras kardeşimize ve Lice’de, Kürdistan’ın dört bir yanında direnen isyancılara adıyoruz.

BU UYGARLIK YIKILACAK!

İSYAN, YIKIM, ANARŞİ!”

ALF, İki Köpeği Özgürleştirdi (İstanbul)

ALF, İki Köpeği Özgürleştirdi (İstanbul)” üzerine bir yorum

  1. mübarek insan madem iki tane köpek için eylem yapıyon cinde milyolarca köpegi öldürcekler niye bunu görmüyon hayvan savunucusu

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.