Bir yaşındaki köpeğe tecavüz edildi

Adapazarı’nın Karaman Mahallesi Keresteciler Sitesi ve ormanlık alanında hayvanseverler tecavüze uğradığı belirtilen 1 yaşındaki ‘Fino’ cinsi dişi köpek bulundu. İki yavrusu bulunan köpeği alan hayvanseverler onu Sakarya Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı’na teslim ederken, Cumhuriyet Savcılığı’na da suç duyurusunda bulundu.

Hayvanseverler Şenay Meşeli ve ablası Sibel Meşeli tarafından hafta sonu Adapazarı- Karaman Keresteciler Sitesi ve ormanlık alana atılmış köpeklerin besleme etkinliği yapılırken Türbe Alt yolunda çöp ve harfiyat atıklarının olduğu alanda küçük ırk dişi ‘Fino’ cinzi bulundu. Köpeğin boynundaki ip ve cinsel organındaki zedelenmeyi gören hayvanseverler titreme ve şok halinde bulunan köpeği ve iki yavrusunu alarak Adapazarı Belediyesi’ne ait hayvan barınağına getirdi. Veteriner Hekimi Zekeriya Tütüncü tarafından yapılan kontrolde köpeğin tecavüze uğramış olduğu ve ağır travma görüldüğünü söyledi.

Anne köpek ve yavrularının üzerlerinde bira kokuları olduğunu söyleyen hayvanseverler, barınakta koruma altına alınan anne köpeğe tecavüz eden kişi veya kişilerin bulunması için sosyal medyada çağrı da yaptı.

Hayvanseverler köpeğe tecavüz eden kişilerin bulunnması için harekete geçerken köpeğe tecavüz eden kişilerin ‘Zoofili’ olarak tanımlanan rahatsızlık olduğunu belirterek, “Psikiyatrik bir hastalık olan Zoofili olarak tanımlanan hayvanlarla cinsel ilişkide bulunma, oldukça ciddi bir sorun teşkil etmekte. Bu insanların derhal bulunması ve çocuklarımızdan insanlarımızdan hayvanlarımızdan uzaklaştırılması gerekli.”

 http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/81763/Bir_yasindaki_kopege_tecavuz.html

 

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.