Bağımsız Doğa Hayvan Aktivistleri, Sokak Hayvanları İçin Romanya Konsolosluğu Önünde Eylemdeydi

Başkent Bükreş’te yapılan referandum sonucu 65,000 sokak köpeğini katletme konusunda karar alan Romanya devleti, katliamlara devam ederken dünyanın bir çok yerinde imza kampanyaları ve doğrudan eylemler, protesto gösterileri düzenleyen hayvan aktivistleri Türkiye’de de sesini yükseltiyor. Türkiye’de bulunan Bağımsız Doğa Hayvan Aktivistleri “Veganizm Özgürlüktür” (BADOHA), 18 Eylül 2013 tarihinde İstanbul Beşiktaş’taki Romanya konsolosluğu görevlilerinin tüm engelleme çabalarına, polise ihbar ve gözaltı tehdidine rağmen etkinliklerini gerçekleştirdiler. İki kişiyle yapılan etkinlik çevre sakinlerince ilgi görüp memnuniyetle karşılandı. Bu zamana kadar yapılan tüm etkinliklerle her platformda hayvan yaşam hak ve özgürlüğünü dile getiren Bağımsız Doğa Hayvan Aktivistleri konsolosluk görevlilerine hiç bir sert tutum göstermemesine , hiç bir siyasi ideolojik propaganda yapmamasına karşın, görevlilerin aktivistlere yönelik engelleme girişimi çevredeki insanların gözünden kaçmamıştır.

Yaklaşık 4 yıldır her koşulda, şartlar ne olursa olsun, tüm türlerin yaşam hak ve özgürlüğünü  etkinliklerle sahiplenen Bağımsız Doğa Hayvan Aktivistleri “Veganizm Özgürlüktür”, Romanya’nın sokak köpeklerine karşı sürdürdüğü katliamı her platformda kınayacak, gerekli tepkiyi gösterecektir. İnsan yaşam özgürlüğü kadar meşru olan hayvan yaşam hak ve özgürlüğünü her koşulda sahiplenen Bağımsız Doğa Hayvan Aktivistleri, tüm insanları hayvanlara karşı yürütülen bu kirli savaşa karşı birlik olmaya, beraber saf tutmaya çağırıyor ve çağırmaya devam edecek.

MEZBAHALAR , ENTEGRE TESİSLERİ, SİRKLER, BARINAKLAR, HAYVANAT BAHÇELERİ, YUNUS PARKLARI, OLTALAR-AĞLAR, KÜRK-DERİ CİNAYETLERİ VB. YOK OLUNCAYA KADAR BİZDEN SONRAKİ KUŞAKLARIN BU MÜCADELEYİ AYNI YÜREKLE DEVAM ETTİRECEKLERİ VE DAHA İLERİYE TAŞIYACAKLARI KONUSUNDA İNANCIMIZ SONSUZ.

ROMANYA KATLİAMI DURDUR!

Bağımsız Doğa Hayvan Aktivistleri
“Veganizm Özgürlüktür”

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.