500 Sülün Doğaya Bırakıldı

Haber: 500 Yavru Sülün Doğaya Bırakıldı

Giresun‘un Keşap ilçesine bağlı Düzköy köyünde 500 yavru sülün doğaya bırakıldı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan veGiresun Orman Bölge Müdürlüğü’nce de desteklenen doğaya kanatlı salımı projesi kapsamında bugün 500 yavruSülün doğaya salındı. Keşap ilçesine bağlı Düzköy köyünde 20 gündür yetiştirilen yavru sülünlerin doğaya bırakılması törenine, Giresun ValisiDursun Ali ŞahinKeşap KaymakamıPolat KaraGiresun Orman Bölge Müdür Yardımcısı Erdem Karaağaç, Orman ve Su işleri Bakanlığı 12.Bölge Müdürlüğü Giresun Şube Müdürü Ertan Kuduban, İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Yüksel ve vatandaşlar katıldı.

Vali Şahin, burada yaptığı konuşmada, “Bugün 500 yavru sülünü doğaya bırakarak hürriyetlerine kavuşturacağız. Ormanın yeşili ve ağacı güzel ama o güzellikler bu hayvanlarla tamamlanır. Mesela deniz son derece faydalı ama içinde balık olmazsa faydası az olur. 2003 yılından bu yana 2 bin 500 sülünü doğaya bırakmış olacağız.

Bundan sonra umarım Orman ve Su işleri Bakanlığı sadece hayvan salma değil, bunların ayaklarına da çip takarak ormanda nerde olduklarını artık bilimle, teknikle izlemiş olacak” dedi.

Yaklaşık 10 gün sonra Alucra ilçesinde çipli kızıl geyikleri de doğaya salacaklarını söyleyen Vali Şahin, “Orman ve Su işleri Bakanlığı nezdinde Doğayı Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nün ilimizde yaptığı son derece güzel çalışmaları için müteşekkir olduğumu buradan söylemek istiyorum” diye konuştu.

Konuşmanın ardından Vali Şahin ve beraberindekiler, sülünleri doğaya saldı. – GİRESUN

http://haberler.com/500-yavru-sulun-dogaya-birakildi-3924112-haberi/

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.