15 Temmuz Şili : Andres Artık Özgür

 

21 Haziran Perşembe gecesi  Animal Libre’den gelen aktivistler Metropolitan Bölgesi’ndeki bir bilim laboratuarından bir ördeği kurtardı, bu  laboratuarda 1960’lı yıllardan beri hayvanlar üzerinde çeşitli  deneyler yapılıyor, bir çok test yürütülüyor, dirikesimciler (araştırmamızda öğrendik bunu)  aynen şunu söylüyor, “ etik bir mesele olarak bu testleri içerdiği zulm nedeniyle insanlara yapamayız”. İşte bu gerçek Animal Libre kurtarma timinin bu etik değerlendirmeyi bütün bireyleri kapsayacak şekilde genişletmeye ve orada bulunan hayvanların yaşadığı acılara son vermek amacıyla müdahale etmeye itti.

Andres adını verdiğimiz öredek içinde zorla tutulduğu ahşap bölmeden alınarak hemen bir veterinere götürüldü, orada sağlık durumu kontrol edildi, fiziksel olarak iyi olduğu anlaışdı. Andres ardından artık ömrünü özgürce yaşayacağı, hiç bir fiziksel ve psikolojik acı çekmeden yaşaacağı bir yere götürüldü, sağlık durumunun iyi olması için gereken bakımın yapılacağından herkes emin olsun.

Animal Libre adına  herkesi insan sağlığı ya da güzelliği adına  işkence gören ve acı çeken binlerce köleyi unutmamaya çağırıyoruz, bu deneyler rahatlıklar duygu ve hisleri olan canlılar  kullanılmadan yapılabilir, böylece hayvanların temel hakları ihlal edilmemiş olur.

Bilimsel gelişmeye karşı değiliz, etiğin geliştirilmesinden yanayız.

Eğer başka deney merkezleri biliyorsanız lütfen bize info@AnimalLibre.org adresinden ulaşı ve hayvanları kurtarmamıza yardımcı olunn

 

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.